Kurumsal Kimlik - Amaç - Kalite BelgeleriProjelerFaaliyet ve Uygulama Alanları.Makine ParkıİştiraklerimizReferanslarİş Başvuru FormuFaydalı Linkler

       

ROBOCAM NEDİR?

Kablo kumandalı yatayda 4 yön hareket, düşeyde bütün eksenlerde 360 derece gözlem ve çalışma yapabilen elektromekanik bir iş robotudur.

KULLANIM YERLERİ

İnsanların doğrudan müdahale edemiyeceği atık su ve yağmur suyu kanallarını görüntülemek, tespit edilen kanal daralma ve tıkanmalarını gidermek amacıyla kullanılır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kanal içi görüntü alma da metre, eğim, iş açısı hedef fotoğrafı gibi ayrıntılı bilgilerle arızalı bölgede çabuk ve etkili bilgi, rapor ve onarım imkanını birlikte sunar. İki ana üniteden oluşur.

1-Yüksek çözünürlüklü, temiz, gerçek zamanlı doğal görüntü.
2-Onarım ünitesi
Onarım ünitesindeki elektromekanik gurup; yabancı maddelerin ortadan kaldırılabilmesi için kesme, kırma, delme, darbe işini değişken (istenen) hız ve kuvvetlerde güvenli bir şekilde başarılı bir şekilde yapar. Görerek müdahele imkanı sunar.
3-Mekanik zorlanmalara karşı içerisinde elektronik olarak koruması bulunmaktadır.

MEKANİK ÖZELLİKLERİ

Çalışma kanal kesiti: 300mm, 400mm, 500mm, 600mm
Nominal hızı:
12Mt/dk
Tırmanma eğimi:
34,55 derecedir.
İniş eğimi:
38,53 derecedir.

KULLANIMI

Kullanımı oldukça kolay olan ROBOCAM iki farklı çalışma durumuna sahiptir.

1-Kanal görüntüleme ve raporlama
2-Kanal görüntüleme, frezeli kullanım ve raporlama

1-KANAL GÖRÜNTÜLEME ROBOTU

Robocam'ı çalıştırmadan önce kullanılan bilgisayar yazılımında yeni proje girişi yapılır. Burada üzerinde işlem yapılacak kanal ile ilgili gerekli veriler girilir. Bu işlemden sonra Robocam kanala girmeye hazırdır. Kontrol panelinden sistem açılır. Vinç yardımıyla kanala yerleştirilir. Buradaki fonksiyonların yardımıyla Robocam kanal içerisine gönderilir. Her an görüntü almakta olduğumuz sistemde işlem takibi oldukça kolaydır. Yapılan işlemlerin sonunda kontrol panelindeki fonksiyonlar yardımıyla Robocam bacaya getirilir. Vinç yardımıylada tekrar araca yerleştirilir. Sonrasında bilgisayar yazılımında kanal görüntüleme raporu bitirilir ve arşive  alınır.


       

       

   

 

2-FREZE ROBOTU

Bu çalışma esnasında 1.nolu çalışmadan farklı olarak ferzee kullanımı mevcuttur. Kanal içerisindeki problemler hem görüntülenir hem de giderilir. Frezee kullanımıda oldukça kolaydır. Kontrol paneli üzerinde ferzee ile ilgili fonksiyonlar mevcuttur.


       

       

       

       

 
 Mesnevi Cd. Komşu Sok. No:1/5 Çankaya
Tel:+90.312 440 45 63 Pbx Fax:+90.312 438 74 55
info@akadinsaat.com